Gururumuz, Milli Sporcumuz – Onur TEZEL - 10 Ocak 2015

ONUR TEZEL

23.08.1997  tarihinde, İzmir’de doğdu.  Ankara’da Tınaztepe Anadolu Lisesinde okuyor. Okçuluk sporuna 2011 yılında Çankaya Okçuluk İhtisas Spor Kulübünde başladı.

Antrenmanlarını ve eğitimini hiçbir şekilde aksatmadan sürekli olarak çalıştı. Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından yapılan yarışmalarda bugüne kadar 4 Altın, 2 Gümüş, 1 Bronz madalya ve 2 Kupa kazandı.

Bu çalışma azmi ve başarıları onu Milli Takıma taşıdı. İlk defa Milli Formayı giydiği, 19-24 Mayıs 2014 tarihleri arasında Luybliana Slovenya’ da yapılan Avrupa Yıldızlar Gençler Okçuluk Şampiyonasında Türk Milli Takımı olarak ülkemize Avrupa İkinciliği ve Gümüş Kupa – Madalya kazandıran üç okçudan biri oldu.

Halen Okçuluk Milli takım kampında çalışmalarını sürdürmekte olan okçumuza sağlık ve başarılarının devamını diliyoruz.

onur-tezel

“2013 Yılında 2 Kez Okçuluk Türkiye Şampiyonu ve 2014 Yılında da Yıldızlar Türkiye Okçuluk Milli Takımında Avrupa İkincisi olan Okulumuzun 12/P sınıfı öğrencisi Onur TEZEL;

1- 2015 yılında da Milli Takım seçme yarışmalarını başarıyla tamamlayarak Türkiye Okçuluk Genç Milli Takımına girmeye hak kazanmıştır. Öğrencimiz 2015 yılında Avusturya’da yapılacak Avrupa Şampiyonası ile Amerika’da yapılacak Dünya Şampiyonasına katılarak Ülkemizi temsil edecektir.

2- 23-26 Nisan 2015 tarihinde Antalya’da yapılan Ulusal Egemenlik Büyükler Türkiye Okçuluk Şampiyonasında da Türkiye İkincisi olarak Gümüş Madalya kazanmıştır.

Bu iki başarısından dolayı Tınaztepe Anadolu Lisesi Ailesi olarak, Şahsım, Müdür Yardımcılarım, Öğretmenlerim, Personellerim ve bütün Öğrencilerim adına kendisini tebrik eder, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında da başarılarının devamını dilerim.

Ferhat DOMA
Okul Müdürü”