Çankaya Okçuluğun Dünya Derecesi - 07 Mart 2016

Çankaya Okçuluk İhtisas Spor Kulübünü 17 yaşındaki sporcusu Okçuluk Milli Takımımızla Dünya Gençler Okçuluk 2. si oldu.

onur-tezel-3

Çankaya Belediye Başkanlığının Lozan Parkı içinde kurulan okçuluk tesislerinde 4 senedir çalışmalarını sürdüren Onur TEZEL başarılı Avrupa derecelerine şimdi de Dünya derecesini ilave etti.

Ankara ATO Congresium da 01 Mart tarihinden beri devam etmekte olan Dünya Okçuluk Şampiyonasında Ferdi Klasmanda yarışırken son maçında Hakemin yanlış kararı ile Ferdi Finallere kalamayan Onur TEZEL 05 Mart tarihinde yapılan Takım Final Elemelerinde Takım arkadaşları Mete Gazoz ve Oğuzhan Küçük ile birlikte Dünya 2. si oldu.

Dünya Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach tarafından izlenen Finalde Genç Milli Takımımızın bu üstün başarısı takdirle karşılandı.

Türkiye Okçuluk Federasyonu Teknik Direktörü ve Çankaya Okçuluk Kulübünün Antrenörü ve Genel Koordinatörü olan Macide Erdener, “Onur’un böyle bir Madalya kazanmasını bekliyorduk. Ferdi Finallere kalmasını engelleyen, Hakemin üst üste üç hatalı kararı hepimizi çok üzmüştü. Ancak uluslararası kurallara göre Hakem kararına itiraz hakkımız olmadığı için kabul etmek durumunda kaldık. Doğal olarak bu olay hepimizi çok etkiledi. Bu durumun üzerine, bir gün sonraki elemelerde Onur’un Dünya 2. si olup madalyasını alması büyük bir mutluluk yarattı. Bu başarımızı Çankaya Belediye Başkanlığının bizlere sağladığı Açık, Kapalı ve Eğitim tesislerimizdeki devamlı ve disiplinli çalışmasına borçluyuz. Bu vesile ile Çankaya Belediye Başkanı ve tüm çalışanlarına bir kez daha teşekkürlerimizi bildirirken, Onur TEZEL’in başarılarının devamını ve diğer okçularımızın da yeni başarılar elde etmesini temenni ediyoruz.” dedi.