Çankaya Okçuluk Veteranlar Türkiye Şampiyonu - 25 Ekim 2015

Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından 23-25 Ekim tarihleri arasında Antalya’da yapılan Veteranlar Türkiye Okçuluk Şampiyonasında, Çankaya Okçuluk İhtisas Spor Kulübümüzün sporcusu Yılmaz Sakarya 55 Yaş Üstü Olimpik Yay kategorisinde Türkiye Şampiyonu olarak Altın Madalya kazandı.

veteranlar-sampiyon

Yılmaz Sakarya Kulübümüzün örnek sporcularından biridir. Düzenli ve disiplinli çalışması ile diğer sporcularımıza örnek olmaktadır.

Bu seneki yarışmada Sıralama Atışlarında 606 puan atarak 422 puan ile Sıralama ikincisi olan Bursa Bölgesi sporcusu Mehmet Cengiz Algan’ı geçmiştir. Ayrıca bu puanı ile kendi kategorisi dışındaki sporcuların da önüne geçmiştir.

Eleme Atışlarında ise rakibini 6-0 yenerek Türkiye Şampiyonu olmuştur.

Bu başarısını Çankaya Belediye Başkanlığı ve Çankaya Okçuluk İhtisas Spor Kulübü Antrenörlerine borçlu olduğunu belirten Yılmaz Sakarya, “ Türkiye’de Ankara veya başka şehirlerde Spor Teşkilatının ve Belediye Başkanlıklarının Ata Sporumuz okçuluğa antrenman yeri tahsis etmeleri nedeni ile Türk Okçuluğu son senelerde büyük gelişme göstermiştir. 60-70 metre uzaklıkdaki hedeflere ok atarak antrenman yapma imkanının, bu sahaya şehiriçi taşıma araçları ile ulaşılabilir olma imkanının Spor Teşkilatı ve Belediyelerin yardımı dışında temin edilmesinin münkün olmadığını belirten Sakarya, bir kez daha Çankaya Belediye Başkanlığına teşekkür ediyoruz.” Dedi.