Çankaya’nın Okçuları Yine Türkiye Şampiyonu - 25 Aralık 2015

okculuk-salon-turkiye-sampiyonu-1

3-6 Aralık 2015 tarihleri arasında Samsun’da yapılan Türkiye Okçuluk Salon Şampiyonasında, Çankaya Okçuluk İhtisas Spor Kulübünün Genç sporcuları Türkiye Şampiyonu oldular.

Çankaya Okçuluğun Genç Milli sporcusu Onur Tezel, Yarışmanın Sıralama Atışlarını da Birinci olarak tamamladı.
Yarışmanın ikinci günü yapılan Takım Elemelerinde Onur TEZEL, Burak KARGACI ve Mete AKYILDIZ’dan oluşan Çankaya Okçuluk İhtisas Kulübü Genç Takımı, rakip takımları tek tek eleyerek, yarı Finale kaldılar.

okculuk-salon-turkiye-sampiyonu-3

Üçüncü gün yapılan Final Atışlarında önce İzmir Büyükşehir Okçuluk Kulübü Takımını, daha sonra Bolu Polis Gücü Takımını daha sonra da Yıldırım Okçuluk Spor Kulübü Takımını 6-2 set sayıları ile yenerek büyük bir başarı kazandılar.

okculuk-salon-turkiye-sampiyonu-2

Çankaya Okçuluk İhtisas Spor Kulübü Genel Koordinatörü ve Teknik Direktörü Macide Erdener, “Sezonun ilk salon yarışmasında okçularımızın kazandığı bu başarı çok büyük. Antrenörlerimiz Muzaffer ve Ayşe Tezel’in disiplinli eğitimleri bu başarıyı olumlu olarak etkilemiştir. Bilgi ve çalışma kadar çok önemli olan diğer faktör ise çalışma alanlarımızın mükemmelliğidir. Çankaya Belediye Başkanlığı tarafından, tamamen uluslararası kurallara uygun olarak yapılmış olan Açık Atış Alanımızda okçularımız bütün yaz çalışmış, kış mevsimi faaliyet programına uygun olarak da Atış Salonumuzda eğitime devam edilmiştir” açıklamasında bulundu.

Türkiye’de yerel yönetimlerin Okçuluk Sporuna verdiği desteğin altını çizen Macide Hoca sözlerine, “Kar amacı gütmeyen Okçuluk Kulüplerinin emek ve yatırım gerektiren ancak yüzlerce çocuk, genç ve yaşlının ok atmasını mümkün kılan okçuluk alan ve salonlarının tahsisine önce İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı başlamış, daha sonra Çankaya Belediye Başkanlığı Lozan Park içindeki çalışma alanlarını yapmış, bu yıl içinde de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Asaf Bey Parkı içinde 3825 m²’lik bir Açık Okçuluk Atış Alanını yaparak Yıldırım Okçuluk Spor kulübünün kullanımına vermiştir. Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Ankara Okçuluk Spor Kulübüne Metro istasyonun yanında Açık ve Kapalı atış alanlarının yapılacağı 7000m² lik bir arazi tahsis edilmesini sağlamıştır” diyerek devam etti.

Bu yarışmada, Belediyelerce çalışma alanı imkanı sağlanan 3 Kulübün Finallere kalıp, Çankaya Okçuluk Kulübünün Türkiye Birincisi, Yıldırım Okçuluk Kulübünün Türkiye İkincisi olmasına “Bu sonuç bir tesadüf değildir” diyen Macide Hoca, “Verilen bu çalışma alanı imkanları ile, Gençlerin sporda başarılı olmalarına ne büyük katkı sağlandığı bir kez daha ortaya çıkmıştır. Dilerim, özellikle çocuk yaşta iken insana pek çok yeti kazandıran bu spora diğer Belediyeler de çalışma alanları inşa ederek katkıda bulunurlar.”

samsun-2015

Türkiye’de bu sporun öncülerinden biri olarak Macide Hoca, İzmir Büyükşehir, Ankara Büyükşehir ve Çankaya Belediye Başkanlıklarına okçuluk sporuna yaptıkları katkılarından dolayı bir kez daha teşekkürlerini sundu.