Macide Erdener’den üstün bir başarı daha - 16 Ocak 2019

KSL 3. LEVEL CERTIFIED COACH ANTRENÖRLÜK SINAVINI BAŞARI İLE TAMAMLAYIP, DÜNYADA BU DİPLOMAYI ALABİLEN İLK VE TEK KADIN ANTRENÖRÜ OLDU.

Macide Hoca, dünyada hızla yayılmaya başlayan, okçunun sakatlanmadan çok sert yayları germesini sağlayan KSL Açılı Ok Atış Tekniğini (21. Yüz Yıl Ok Atış Tekniği) Türkiye’de Kulüp içinde öğretebilen tek hoca.

Hoca, Kisik Lee Hocanın 10-14 Aralık 2018 tarihleri arasında Sydney Avustralya’da verdiği Seminere katıldı. Seminer sonunda Hocanın 3. Seviye (Son Seviye) Antrenörlük Diploması için 1.5 saat süren sözlü sınavını başarı ile tamamlayarak, dünyada 3. Seviye KSLCC diplomasını alan ilk ve tek Kadın Okçuluk Antrenörü oldu.

Dünyada, 2018 yılı itibarı ile, Macide Erdener’den başka bu diplomayı alabilen Avustralya, Almanya, Belçika ve Lüksemburg’dan olmak üzere 4 tane erkek Antrenör bulunuyor. http://www.kisiklee.com/certification

Macide Hoca “Bu teknik tamamen fizik kuralları ve insan vücudunun Biomekaniğine uygun olarak, Laboratuvar araştırmaları ve tespitleri neticesinde geliştirilmiş bir teknik. Hayran kalmamak mümkün değil. Bu seviyedeki Diplomayı alabilmenin verdiği gururu yaşıyorum.”