Okçuluk Dünya Kupası Ziyareti – Antalya - 31 Mayıs 2018

Çankaya Okçuluk İhtisas Spor Kulübünün Minik okçusu Efe Kaan Çankaya Okçuluk İhtisas Spor Kulübünün kurucusu ve Hocası ile Antalya’da yapılmakta olan Okçuluk Dünya Kupasını izlemek için Antalya’ya gitti.

Macide Erdener Hoca “Efe gelecekte Milli Takımımızda yer alacak sporcularımızdan biri. Dünyada yeni yayılmaya başlayan ve Koreli Antrenör Kısık Lee Hocanın geliştirdiği yeni Atış Tekniğini uygulayabilen okçularımızdan biri. Dünyada bu Tekniği en iyi uygulayan Brady Ellison’un da hayranı. Onunla konuşmak imzasını almak, fotoğraf çektirmek, başarısına güç katacak önemli bir faktör oldu. Hele Milli Takım sporcularımızla tanışması konuşması muazzam bir motivasyon kaynağı onun için. Keşke Türkiye’deki diğer okçular da ayaklarına kadar gelen Dünyanın en iyi okçularını izleyebilselerdi.” Dedi.

Macide Erdener Hoca Kısık Lee Hocanın Tekniğini Türkiye’de öğretmeye yetkili tek Antrenör. Dünyada ise 23 Antrenörden biri.

Macide ERDENER, 

“Senelerce benim de ok attığım eski Tekniği öğretmiştim. Ama şimdi bu Tekniğin mükemmelliği ile karşılaştırınca eski Tekniğin hemen her açıdan ne kadar zayıf kaldığını görüyorum. Keşke bu bilgilere Antrenörsüz olarak ok attığım yıllarda sahip olabilseydim. Ama Çankaya Belediye Başkanlığının bizlere sağladığı Atış Alanlarında bu Tekniği öğretebilme imkanı muazzam bir duygu. Çocuklarımızın, gençlerimizin bu Tekniği Türkiye’de öğrenebildiği tek yer Çankaya Okçuluk İhtisas Spor Kulübü. Bugüne kadar Türk Okçuluğuna verdiğim sayısız hizmete bir şey daha ilave edebilmek, benim için ayrı bir gurur kaynağı.”