Okçuluk ve Atış Teknikleri Konferansı - 05 Mayıs 2017

Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinin 90. yıl etkinlikleri çerçevesinde 3 Mayıs 2017 günü düzenlenen “Okçuluk ve Atış Teknikleri” isimli Konferansa, Dekan Sayın Prof.Dr. Mehmet Günay tarafından konuşmacı olarak davet edilen Çankaya Okçuluk İhtisas Spor Kulübümüzün Kurucusu, Türkiye Okçuluk Federasyonu’nun Teknik Direktörü ve Uluslararası Okçuluk Antrenörümüz Macide Erdener katılmıştır.

Sayın Prof. Dr. Mehmet Günay, Sayın Prof. Dr. Özbay Güven, Doç. Dr. Latif Aydos, Doç. Dr. Haluk Koç, Yrd. Doç. Dr. Ulviye Bilgin, Araştırma Görevlisi Mehmet Yıldız, Yüksek Lisans öğrencisi Tuğba Özdemir ve pek çok öğrencinin doldurduğu salonda yapılan konferans bir saat sürmüştür.

Değerli Hocamız, Modern Türk Okçuluğunun, Türkiye Okçuluk Federasyonu kurulduğundan bu yana geçirdiği değişiklikleri, okçuluk malzemelerinin tanıtımını, Salon ve Açık Alan Okçuluğu, Kore Milli Takımlarının 17 yıl Başantrenörlüğünü yapan, halen Dünya Okçuluğunun Antrenör Komitesi Başkanı olan Kısık Lee Hocanın geliştirdiği 21. Yüzyıl Açılı Atış Tekniği hakkında geniş bilgiler vermiş ve soruları cevaplamıştır.

Macide Erdener, Açılı Atış Tekniğini öğretmeye yetkilidir ve dünyada sadece 23 Okçuluk Antrenörünün sahip olduğu KSLCC2 diplomasının da sahibidir.

“Okçuluk sporundaki gelişmeler beni çok mutlu ediyor, hayatımın 51 yılını dolduran Okçuluk Sporuna hizmet vermeye devam ediyorum”. Diyerek katılımcıları da Okçuluk Sporuna davet etmiştir.