Samsun’daki Milli Takım Seçme Yarışması - 04 Ocak 2018

13 – 17 Aralık 2017 tarihleri arasında Samsun’da 1023 okçunun katılımıyla, Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından organize edilen Türkiye Milli Takım Seçme Yarışması neticesinde, Çankaya Okçuluk İhtisas Spor Kulübünden Kezban Tuğba Kara, ilk 32 kişi arasına girerek, 3 – 7 Ocak 2018 tarihleri arasında yine Samsun’da Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından yapılan Salon Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Kezban Tuğba Kara, 2012 yılında 8 aylık hamileyken katıldığı son yarışmasından sonra ilk kez okçuluk yarışmalarına katılmak üzere spora geri dönmüştür.

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Samsun’da yaptırılan ve Türkiye’de bir ilk olan okçuluk salonunda yarışmalara başlandı. Yarışmaya Tuğba Kara’nın antrenörü olarak katılan Macide Erdener, “53 yıllık bir rüyamın gerçekleşmiş olduğunu görmek muazzam bir şey. Burada bulunmaktan büyük gurur duydum. Böyle bir tesisi Türk okçuluğuna kazandıran herkesi yürekten kutluyorum. Ellerine sağlık. Türk okçuluğuna çok büyük bir katkı sağlayacağına inandığım bu salon ve hemen yanında yapılmakta olan açık atış alanı Türk okçuluğunun gurur kaynağı olacaktır.” dedi.