Macide Erdener – Dünya Gençlik Okçuluk Şampiyonası Açılış Töreni – Görev Yemini - 19 Kasım 2013

GURURUMUZ

yemin

Türk Okçuluğunun 1980 yılında yeniden doğuş ve kuruluş hareketinin Lideri, hayatının 46 senesini Okçuluk Sporuna adamış olan, tek Uluslararası Hakemimiz, Uluslararası Antrenörümüz, Çankaya Belediyesi Lozan Parkı içindeki Çankaya Okçuluk İhtisas Spor Kulübünün Kurucusu, ilk kadın Milli sporcumuz, şu anki Milli Takım Antrenörlerimizi yetiştiren Hocaların Hocası, pek çok Şampiyonumuzun Antrenörü, bütün spor branşlarımız içinde Olimpiyatlarda Uluslararası Hakem olarak görev almış ilk ve tek Kadın Hakemimiz olan Macide Erdener, 13-20 Ekim 2013 tarihleri arasında Çin’in Wuxi kentinde yapılan Dünya Gençlik Okçuluk Şampiyonasının açılış töreninde “Görev Yeminini” etmek üzere seçildi.

50 ülkeden 140 sporcunun katıldığı 1000 kişilik Çinli görevli, şampiyonada görev alacak olan Uluslararası ve Çin’li Milli Hakemler ve onlarca Dünya Okçuluğu görevlisi adına, Açılış Töreninde Görev Yeminini okudu.

Böyle bir görevle onurlandırıldığı için mutlu olduğunu ifade eden Macide Erdener, sabah saat 6.00 da başlayan her gün akşam 19.00’a kadar süren şampiyonadaki görevinin her saniyesinde de aynı mutluluğu yaşadığını söyledi.

Dünya Okçuluğunun Olimpik Hakemleri arasında yer alan Macide Erdener Şampiyona boyunca, Eleme Atışlarından sonra 4 Bronz, 5 Gümüş ve 7 Altın maçını yönetti.

liste

“Milli Takım sporcularımızın Dünya Birincisi, İkincisi ve Dördüncüsü olmaları ise Mutluluğuma mutluluk kattı, gözlerim yaşardı.” demiştir.

“Okçuluk, ailemden sonra yaşamımda yer alan en önemli tutku. Çok şükür bu sporda ulaşılması güç başarılara ve okçuluk sporunun duayenliğine ulaştım. Kurmuş olduğum Çankaya Okçuluk İhtisas Spor Kulübünde her yaş grubundaki okçularımın tekniklerindeki mükemmelliği ve onların başarılarını görmek, attıkları her ok ile mutlu olmak mükemmel bir duygu.

Yıllarca edindiğim bilgi ve tecrübe birikimini onlara aktarabilmek ise benim için başka bir mutluluk kaynağı. Bu eğitimleri ok atmak isteyen herkese verebilmemi sağlayan, Çankaya Belediyesinin Lozan Park içinde Kulübümüzün faaliyetleri için verdiği Açık, Kapalı Atış Alanlarımız ve Eğitim Binamızın varlığı ve Çankaya Belediyesinin devamlı desteği, Kulübümüzün en büyük amacı olan Milli Takımlarımıza yeni sporcular verebilmek hedefimize ulaşabilmemiz için büyük bir destektir.

Çankaya Belediye Başkanımız sayın Bülent TANIK’a ve tüm çalışanlarına tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Çankaya Okçuluk İhtisas Spor Kulübünün Başkanı ve Macide Erdener’in oğlu Burak Erdener ise “Annemin bu başarıları ailemizde her zaman büyük bir mutluluk kaynağıdır. Kendisi ile gurur duyuyoruz.” dedi.

kazanan