Macide Erdener – Dünya Gençlik Okçuluk Şampiyonası Açılış Töreni – Görev Yemini - 19 Kasım 2013

GURURUMUZ

yemin

Türk Okçuluğunun 1980 yılında yeniden doğuş ve kuruluş hareketinin Lideri, hayatının 46 senesini Okçuluk Sporuna adamış olan, tek Uluslararası Hakemimiz, Uluslararası Antrenörümüz, Çankaya Belediyesi Lozan Parkı içindeki Çankaya Okçuluk İhtisas Spor Kulübünün Kurucusu, ilk kadın Milli sporcumuz, şu anki Milli Takım Antrenörlerimizi yetiştiren Hocaların Hocası, pek çok Şampiyonumuzun Antrenörü, bütün spor branşlarımız içinde Olimpiyatlarda Uluslararası Hakem olarak görev almış ilk ve tek Kadın Hakemimiz olan Macide Erdener, 13-20 Ekim 2013 tarihleri arasında Çin’in Wuxi kentinde yapılan Dünya Gençlik Okçuluk Şampiyonasının açılış töreninde “Görev Yeminini” etmek üzere seçildi.

50 ülkeden 140 sporcunun katıldığı 1000 kişilik Çinli görevli, şampiyonada görev alacak olan Uluslararası ve Çin’li Milli Hakemler ve onlarca Dünya Okçuluğu görevlisi adına, Açılış Töreninde Görev Yeminini okudu.

Böyle bir görevle onurlandırıldığı için mutlu olduğunu ifade eden Macide Erdener, sabah saat 6.00 da başlayan her gün akşam 19.00’a kadar süren şampiyonadaki görevinin her saniyesinde de aynı mutluluğu yaşadığını söyledi.

Dünya Okçuluğunun Olimpik Hakemleri arasında yer alan Macide Erdener Şampiyona boyunca, Eleme Atışlarından sonra 4 Bronz, 5 Gümüş ve 7 Altın maçını yönetti.

liste

“Milli Takım sporcularımızın Dünya Birincisi, İkincisi ve Dördüncüsü olmaları ise Mutluluğuma mutluluk kattı, gözlerim yaşardı.” demiştir.

“Okçuluk, ailemden sonra yaşamımda yer alan en önemli tutku. Çok şükür bu sporda ulaşılması güç başarılara ve okçuluk sporunun duayenliğine ulaştım. Kurmuş olduğum Çankaya Okçuluk İhtisas Spor Kulübünde her yaş grubundaki okçularımın tekniklerindeki mükemmelliği ve onların başarılarını görmek, attıkları her ok ile mutlu olmak mükemmel bir duygu.

Yıllarca edindiğim bilgi ve tecrübe birikimini onlara aktarabilmek ise benim için başka bir mutluluk kaynağı. Bu eğitimleri ok atmak isteyen herkese verebilmemi sağlayan, Çankaya Belediyesinin Lozan Park içinde Kulübümüzün faaliyetleri için verdiği Açık, Kapalı Atış Alanlarımız ve Eğitim Binamızın varlığı ve Çankaya Belediyesinin devamlı desteği, Kulübümüzün en büyük amacı olan Milli Takımlarımıza yeni sporcular verebilmek hedefimize ulaşabilmemiz için büyük bir destektir.

Çankaya Belediye Başkanımız sayın Bülent TANIK’a ve tüm çalışanlarına tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Çankaya Okçuluk İhtisas Spor Kulübünün Başkanı ve Macide Erdener’in oğlu Burak Erdener ise “Annemin bu başarıları ailemizde her zaman büyük bir mutluluk kaynağıdır. Kendisi ile gurur duyuyoruz.” dedi.

kazanan
5. Bozoğlu Okçuluk Turnuvası – Anayurt Gazetesi - 05 Temmuz 2013

5. Bozoğlu Okçuluk Turnuvası Anayurt Gazetesi’nde.

İNTERPRESSOKÇULUK EMİN ELLERDE
5. Bozoğlu Okçuluk Turnuvası – Sabah Ankara’da - 04 Temmuz 2013

5. Bozoğlu Okçuluk Turnuvası Sabah gazetesinin Ankara ekinde yer aldı.

SABAH-ANKARA Turnuva Heyecanı OKÇULUK
5. Bozoğlu Okçuluk Turnuvası, Çankaya Okçuluk - 30 Haziran 2013

Çankaya Okçuluk İhtisas Spor Kulübü, 30 Haziran 2013 Pazar günü 5. BOZOĞLU TURNUVASI’nı düzenleyerek, Ankara’da Açık Atış Alanı olmayan diğer Okçuluk Kulüpleriyle muhteşem bir yarışma düzenledi.

Çankaya Okçuluk İhtisas Spor Kulübü, Yıldırım Okçuluk Spor Kulübü, Şenok Okçuluk Spor Kulübü, Ankara Okçuluk Spor Kulübü, Ankara Bölge Ferdi Okçularından 7-8, 9-10, 11-12, 13-14, 15-16-17  yaş guruplarındaki MİNİK ve YILDIZ toplam 84 sporcunun katıldığı yarışmada madalyalar paylaşıldı.

Sabah 8.00’de hazırlıkları tamamlanıp 9.00’da başlayan yarışma akşam 17.00’de sonuçlandı. Yoğun güneş ve sıcak altında yapılan yarışmada minik sporcular, dayanıklılıklarını gösterip, Çankaya Belediyesinin kurduğu çadırların altında serinlediler.
4. Uluslararası Kahraman Bagatır İlk Bahar Okları - 01 Nisan 2013

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Kahraman Bagatır İlk Bahar Okları Antalya Yüzüncü Yıl Okçuluk Tesislerinde geçtiğimiz hafta düzenlendi.  Türkiye ve dünyadan yüzlerce sporcunun katıldığı yarışmaya 22 kişilik bir kafile ile katılan kulübümüz, genç sporcularına uluslararası sporculara yarışma olanağı sundu.

Galerinin devamı için bizi Facebook’tan takip edebilir ve fotograflara heran erişebilirsiniz.

Facebook – 4. Uluslararası Kahraman Bagatır İlkbahar Okları Galerisi için buraya tıklayınız.
Denizli Salon Okçuluk Federasyon Kupası - 23 Aralık 2012

Türkiye Okçuluk Federasyonu 2012 faaliyet programında yer alan Okçuluk Salon Federasyon Kupası yarışması 22-23 Aralık 2012 tarihlerinde Denizli EGS Fuar alanında gerçekleşmiştir.
Sporcumuz Anıl Sevinç - 20 Aralık 2012
Sporcumuz Berkay Mete Akyıldız - 20 Aralık 2012
Tesislerimiz - 20 Aralık 2012

Eğitimlerimizi ve çalışmalarımızı sürdürmekte olduğumuz, 7000m²′lik Açık Atış Sahası, 350m²’lik Atış Salonu, 8000m²′lik 3D okçuluk alanı ve 250m²′lik İdare ve Eğitim binası, 2008 yılında Belediye Kanunu hükümlerine uygun olarak Kulübümüze tahsis edilmiştir.
Çankaya Okçuluk İnşa Edilirken… - 25 Şubat 2007

Kulübümüz 2005 yılında Türkiye’de okçuluğun duayeni olarak kabul edilen Milli Sporcu, Milli Antrenör, Milli Hakem ve Uluslararası Olimpik Hakem olan Macide Erdener’in önderliğinde, onunla birlikte 1980’lerde Okçuluk Milli Takımlarında yer almış olan  Tülin Cavlı,  Ergin Erol, Zafer Kıvılcım ve Kürşat Aktepe ile birlikte kurulmuştur.

İlk eğitim ve faaliyetine Ankara İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünün Cebeci İnönü Stadyumunda başlamış, Çankaya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünün okçularının da eğitimini üstlenmiş ancak kısa sürede artan sporcu sayısı ve  Cebeci Stadyumunun kısıtlı saha imkanları nedeni ile çalışmaları aksama noktasına ulaştığında, o tarihlerde Çankaya Belediye Başkanı olan sayın Muzaffer  Eryılmaz, şu an eğitimlerimize devam ettiğimiz spor alanlarını okçuluk sporu için tahsis ettirmiş ve halkın bu hizmetten faydalanabilmesi için Yay, Ok, Hedef, Nişangah, Parmaklık, Kolluk vb. gibi gerekli başlangıç malzemelerini de alarak Okçuluk Merkezini faaliyete sokmuştur.